خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
مراسم ختم فرزند سخنگوی دولت افزایش ۱۵ درصدی تردد خودروها در راه های خراسان شمالی طی ۹ ماه سال جاری ویجیاتو: بهترین بازی‌های داستانی با قدرت‌های فراطبیعی! هیچ دستگاهی حق قطع انشعابات مدارس کهگیلویه و بویراحمد را ندارد استقبال وزارت نفت ازهمکاری با کشور‌های خلیج فارس معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان: حمایت از نخبگان مأموریت ماست عادت‌های اشتباه برای کاهش وزن مدیران اجرایی، پاسخگویی و رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری قرار دهند پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در همدان از فردا/دما از چهارشنبه به زیرصفر می‌رسد زبان فارسی به هوش مصنوعی Bard گوگل اضافه می‌شود «وقت صبح» از آی‌فیلم بازپخش می‌شود پیروزی سپاهان برابر شهرخودرو با چاشنی رکوردشکنی فاکس نیوز سخنان نژادپرستانه بایدن را سانسور کرد! کافه‌های سیار با شکل و شمایل ماشین بهترین گوشی های زیر ۱۰ میلیون تومان مدل ۲۰۲۳ رزمایش گشت‌های رضویون محله محور بسیج با حضور ۶۶۳ تیم در قم آغاز شد تریلر و پوستر جدید Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One منتشر شد پیامد انفجار یک اَبَر نو اَختر توسط هابل ثبت شد+فیلم توضیح هافبک هوادار درباره استوری جنجالی اعلام جزییات معافیت مالیاتی/ اصناف و حقوق‌بگیران بخوانند
 

کنعانی تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرد

۲ ماه پیش
کنعانی تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا گفت: کشورهایی که به طور مستمر مرتکب شدیدترین خشونت‌ها علیه شهروندان خود می‌شوند و در قبال جنایات صهیونیست‌ها جسارت اعتراض نداشته‌اند، حق ندارند نسبت به ملت ایران اشک تمساح بریزند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، اقدامات غیرسازنده اخبر اروپا و آمریکا و صدور تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی مقامات و رسانه‌های ایرانی و مدیران آنها با واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (جمعه) ۲۴ شهریور ماه در واکنش به اقدامات امروز چند کشور معدود در اروپا و رژیم آمریکا که علاوه بر صدور بیانیه‌های مداخله آمیز، با اعلام تحریم‌هایی علیه برخی مسؤولان، رسانه‌های خبری ایرانی و مدیران مسؤل آنها نیز همراه بود، اظهار داشت: متأسفانه برخی طرف‌ها که سوابق تاریخی کاملا تاریک و کارنامه‌ای مردود در موضوع حقوق بشر و زنان دارند، در اقدامی هماهنگ و در تلاشی مذبوحانه و نخ‌نما برای فتنه‌انگیزی در جمهوری اسلامی ایران، بیانیه‌های سیاسی بی ارزش منتشر و بر طبل تحریم‌های تکراری و بی اثر می‌کوبند. 

به گزارش فارس، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۲۵ شخص و ۴ مؤسسه رسانه‌ای ایران از جمله خبرگزاری فارس، خبرگزاری «تسنیم» و شبکه «پرس تی‌وی» را در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا شده که ۲۵ شخص از جمله «پیام تیرانداز» مدیرعامل خبرگزاری فارس و ۴ مؤسسه رسانه‌ای (رسانه‌های فوق‌الذکر بعلاوه شرکت یافتار پژوهان پیشتاز یارانش) را به بهانه «سرکوب آزادی بیان و محدود کردن دسترسی آزاد» به اطلاعات تحریم کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن این اقدامات و اظهارات مداخله‌جویانه و نمایش‌های مضحک و ریاکارانه، تأکید کرد: کشورهایی که به طور مستمر مرتکب شدیدترین خشونت‌ها علیه شهروندان خود بویژه زنان و نیز اقلیت‌ها، رنگین‌پوستان، بومیان و مهاجران می‌شوند و در قبال جنایات روزانه رژیم کودک‌کش صهیونیست هیچگاه جسارت اعتراض واقعی و محکومیت آن را نداشته‌اند، حق ندارند نسبت به ملت ایران اشک تمساح بریزند.

کنعانی میزبانی این کشورها از چهره‌ها و گروه‌های منفور و جنایتکار نظیر فرقه تروریستی منافقین که دست آنها به خون هزاران نفر از مردم بی‌گناه ایران و عراق آغشته است، دعوت از آنها برای برگزاری تجمعات و دادن تریبون به آنها را بیانگر دروغ بودن ادعاهایی چون حمایت از حقوق مردم ایران دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تقبیح اقدامات غیرحقوقی و غیردیپلماتیک این رژیم‌ها اظهار داشت: سیاستمداران اروپایی بهتر است هر چه زودتر این واقعیت را بپذیرند که تداوم این رفتارهای غیرسازنده، به هیچ وجه در جهت منافع آنها نیست و باید سیاست جدیدی مبتنی بر احترام به ملت بزرگ و متمدن ایران ، حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و امنیت و منافع مشترک طرفین را طراحی و اجرا کنند.

به گزارش فارس، «جوزپ بورل» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه عنوان کرد که نامه‌ای از فرانسه، انگلیس و آلمان دریافت کرده که در آن اعلام شده قصد ندارند تحریم‌های موشکی علیه ایران را بعد از ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ رفع کنند. در این بیانیه سه کشور آمده است : ایران از سال ۲۰۱۹ به توافق پایبند نبوده و این مسئله از طریق مکانیسم حل و فصل  اختلافات برجام حل و فصل نشده است. در این بیانیه سه کشور اروپایی قصد خود را برای بر نداشتن اقداماتی در زمینه رفع تحریم‌های بیشتر در روز ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ به عنوان روز انتقال برجام ابراز کرده‌اند.

کنعانی همچنین افزود: بدیهی است ملت دارای بصیرت ایران و دولت جمهوری اسلامی ایران و نهادهای مسؤول امنیت، در ایجاد امنیت عمومی برای ملت ایران، تحت تاثیر تبلیغات و اقدامات مغرضانه طرف‌های غربی قرار نخواهند گرفت.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه شب گذشته هم در بیانیه‌ای نسبت به انجام و اتخاذ اقدامات تنش زا از سوی اتحادیه اروپا و طرف‌های اروپایی برجام که مدیریت روابط فیمابین را پیچیده کرده و بر روند همکاری‌ها از جمله در مذاکرات رفع تحریم‌ها اثر منفی خواهد گذاشت، هشدار داد‌.

پایان پیام/

منبع: فارس