خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
تفرقه بین مسلمانان ریشه سیاسی دارد نه دینی آذربایجان غربی آماده خلق حماسه پرشور انتخاباتی آلمان با سابقه حقوق‌بشری خود نمی‌تواند درباره ایران حرف بزند اشتباه محاسباتی غرب در مذاکرات هسته‌ای عدم الحاق به FATF تاثیری در دادوستد ایران ندارد حضور سیاسی مردم بافق در استان زبانزد است آغاز طرح امنیتی ویژه انتخابات عراق/ آماده باش نیروهای نظامی تخریب یک پل تاریخی برای عبور ابرکشتی بنیانگذار آمازون! میهمانی لوکس زن شاهرخ استخری در منزل میلیاردی ! مجلس کلیات طرح اصلاح قانون شوراها را به تصویب رساند ارائه طرح تحقیق و تفحص از دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی به هیات رئیسه مجلس/ دولت برای تامین کسری بودجه 160 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر می‌کند سیاستمداران آمریکایی بیش از دولت های خارجی در اشاعه اطلاعات غلط مقصرند تنش‌زایی مقام‌های غربی حول برجام در آستانه سفر «انریکه مورا» به ایران پرسپولیس به مصاف شگفتی‌ساز نیم‌فصل اول می‌رود رئیس جمهور ۱۱ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ کرد وزارت خارجه فرانسه آمریکا را به دروغگویی متهم کرد اعتراف نتانیاهو به ضعف اسرائیل در مقابل ایران عملکرد دولت قبل عامل وضعیت فعلی اقتصادی است اولیانوف: ۹۰ درصد موارد اختلافات درباره برجام حل شده است اکبری: شاهد بازی زيبایی بودیم
 

اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه‌های گازرسانی کرمانشاه

۶ ماه پیش
اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه‌های گازرسانی کرمانشاه

کرمانشاه- سرپرست شرکت گاز کرمانشاه با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز شهری کرمانشاه به ۱۰۰ درصد خواهد رسید، گفت: اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه‌های گازرسانی کرمانشاه اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۲۳ شهر از ۳۵ شهر خود را گاز رسانی کرده، افزود: در برخی از شهرهای این استان مانند <span>سومار</span> به دلیل غیر ممکن بودن گازرسانی امکان پوشش ۱۰۰ درصدی وجود نداشته و از این منطقه تنها بخش <span>ازگله</span> در برنامه گازرسانی امسال قرار گرفته است.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه تصریح کرد: هم اکنون ضریب نفوذ گازرسانی شهری در استان کرمانشاه بیش از ۹۹.۹۱ درصد است و بر اساس پروژه‌های در دست اقدام پیش‌بینی می‌شود امسال به ۱۰۰ درصد ضریب نفوذ گازرسانی شهری برسیم.

حسینی با تاکید بر اینکه ۲ هزار و ۵۶۲ روستا در استان کرمانشاه وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد ۲ هزار و ۲۱ روستا گازدار شده که در سال گذشته ۲۳۸ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند و امسال نیز ۲۴۴ روستا با تکمیل عملیات گازرسانی تا پایان سال جاری گازرسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند بر اساس پروژه‌های تعریف شده به زودی از این نعمت برخوردار خواهند شد و در این بین تنها ۱۸۴ روستا خالی از سکنه و غیر قابل گاز رسانی هستند.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه ادامه داد: مطابق مصوب شورای اقتصاد در سال جاری ۲۴۴ روستا گازرسانی خواهند شد که سرانه گازرسانی استان کرمانشاه بیشتر از چهار درصد سرانه کل کشور برآورد شده که با اتمام عملیات گازرسانی در نیمه اول مجوز گازرسانی سایر روستاها نیز تا پایان سال جاری دریافت خواهد شد.

حسینی همچنین به نزدیک شدن ضریب نفوذ گازرسانی ۹۷ در روستاها پس از پایان پروژه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: ضریب نفوذ گازرسانی کل استان در ۲ حوزه شهری و روستایی نیز ۹۷ درصد برآورد شده که با تکمیل پروژه‌های در دست اقدام به بیش از ۹۸ درصد خواهد رسید.

وی مطرح کرد: از ۲۴۴ روستایی که در طرح گازرسانی سال جاری قرار دارند تعداد ۱۴۷ مورد تا شهریورماه سال جاری گازرسانی خواهند شد و تاکنون هشت شهرستان شامل کنگاور، صحنه، هرسین، <span>سنقروکلیایی</span>، اسلام آباد غرب، قصر شیرین، روانسر <span>گیلانغرب</span> به طور کامل گازرسانی شده و جز شهرستان‌های سبز قرار گرفته و مابقی شهرستان‌ها در حال تکمیل هستند.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: تاکنون در تمامی عملیات‌های گازرسانی بخش روستایی و صنعتی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی مشاهده می‌شود و از ۲۴۴ واحد صنعتی برنامه‌ریزی شده برای گازرسانی تعداد ۱۳۴ واحد تا پایان شهریورماه ماه از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

حسینی به مصرف پنج میلیارد و ۳۴۲ میلیون متر مکعب مصرف گاز در سال گذشته اشاره و بیان کرد: از این میزان ۱۰ درصد مربوط به پتروشیمی، ۳۶ درصد مربوط به نیروگاه، ۵۴ درصد مربوط به مصارف خانگی سایر مصرف‌ها باز می‌گردد.

وی ادامه داد: ۵۴ درصد مصرف گاز خانگی در سال گذشته معادل یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون متر مکعب گاز بوده که سرانه مصرف این استان نسبت به کل کشور بالاتر است.

سرپرست شرکت گاز در استان کرمانشاه اضافه کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری نیز یک میلیارد و ۸۸۴ میلیون متر مکعب گاز در استان توزیع شده که یازده درصد مربوط به پتروشیمی، ۵۱ درصد مربوط به نیروگاه و ۳۸ درصد مابقی مربوط به مصارف خانگی، صنعت و سایر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف پتروشیمی ۲ درصد افزایش، مصرف نیروگاه پنج درصد افزایش و مصرف سایر بخش‌ها تا سقف سه درصد کاهش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

<span>پربازدیدترین ها</span>

منبع: مهر