خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
مراسم ختم فرزند سخنگوی دولت افزایش ۱۵ درصدی تردد خودروها در راه های خراسان شمالی طی ۹ ماه سال جاری ویجیاتو: بهترین بازی‌های داستانی با قدرت‌های فراطبیعی! هیچ دستگاهی حق قطع انشعابات مدارس کهگیلویه و بویراحمد را ندارد استقبال وزارت نفت ازهمکاری با کشور‌های خلیج فارس معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان: حمایت از نخبگان مأموریت ماست عادت‌های اشتباه برای کاهش وزن مدیران اجرایی، پاسخگویی و رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری قرار دهند پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در همدان از فردا/دما از چهارشنبه به زیرصفر می‌رسد زبان فارسی به هوش مصنوعی Bard گوگل اضافه می‌شود «وقت صبح» از آی‌فیلم بازپخش می‌شود پیروزی سپاهان برابر شهرخودرو با چاشنی رکوردشکنی فاکس نیوز سخنان نژادپرستانه بایدن را سانسور کرد! کافه‌های سیار با شکل و شمایل ماشین بهترین گوشی های زیر ۱۰ میلیون تومان مدل ۲۰۲۳ رزمایش گشت‌های رضویون محله محور بسیج با حضور ۶۶۳ تیم در قم آغاز شد تریلر و پوستر جدید Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One منتشر شد پیامد انفجار یک اَبَر نو اَختر توسط هابل ثبت شد+فیلم توضیح هافبک هوادار درباره استوری جنجالی اعلام جزییات معافیت مالیاتی/ اصناف و حقوق‌بگیران بخوانند
 

مأموریت رئیسی به سازمان اداری و استخدامی برای رفع مشکلات جذب پزشک در هیأت‌های علمی

۵ ماه پیش
مأموریت رئیسی به سازمان اداری و استخدامی برای رفع مشکلات جذب پزشک در هیأت‌های علمی

رئیس‌جمهور با ضروری دانستن بِروز شدن مداوم علم پزشکی و بکارگیری فناوری‌های جدید از سوی جامعه پزشکی، برداشتن گام‌های اساسی برای رفع مشکلات جذب پزشک در هیأت‌های علمی را مورد تأکید قرار داد و سازمان اداری و استخدامی کشور را مکلف کرد سریعاً شرایط لازم برای این منظور را فراهم کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی درخواست جمعی از اساتید، دانشگاهیان و پزشکان از رئیس‌جمهور برای بررسی مشکلات جامعه پزشکی، آیت‌الله ابراهیم رئیسی عصر امروز(یکشنبه، 18 تیر) با تعدادی از اساتید، متخصصان و متولیان مرتبط با آموزش پزشکی دیدار کرد.

رئیس‌جمهور در این جلسه با بیان اینکه اساتید و جامعه پزشکی بخش مهمی از جامعه نخبگانی هستند که به صورت مستقیم به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، بر نقش رسانه‌ها در تکریم شأن و تخصص دانشگاهیان و جامعه پزشکی و پرهیز از تصویرسازی نادرست از این سرمایه‌های علمی و اجتماعی کشور تأکید کرد و افزود: رعایت شأن این قشر و زمینه‌سازی برای حل مشکلات آن‌ها ضروری است.

رئیسی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در تمام رشته‌ها و افتخارات کسب شده در این زمینه، بر اهمیت ایجاد احساس امنیت شغلی برای جوانان در شرف فارغ‌التحصیلی تأکید کرد.

رئیس‌جمهور با ضروری دانستن به‌روز شدن مداوم علم پزشکی و به‌کارگیری فناوری‌های جدید از سوی جامعه پزشکی، برداشتن گام‌های اساسی برای رفع مشکلات جذب پزشک در هیأت‌های علمی را نیز مورد تأکید قرار داد و سازمان اداری و استخدامی کشور را مکلف کرد سریعاً شرایط لازم برای این منظور را فراهم کند.

رئیسی، پیشتر به معاونت علمی ریاست‌جمهوری مأموریت داده بود تا نشست‌های فشرده‌ای با دانشگاهیان، وزرای علوم و بهداشت برگزار و جمع‌بندی نیازها و مشکلات آنان و پیشنهادهای عملی حل مشکلات این قشر را در این جلسه ارائه کند.

پایان پیام/

منبع: فارس