خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
دیدار وزرای امور خارجه ایران و جیبوتی در نیویورک اشاره کریم بنزما به تاثیر رونالدو؛ کریستیانو نشان داد عربستان در حال پیشرفت است نیسان قشقایی مدل 2023 ؛ شاسی بلندی برازنده برای بازار ایران (ویدیو) توله لاک پشت دو سر! خودرو مسیر خود را از دلار جدا کرد/ رشد دنا پلاس توربو + جدول قیمت سید محمد خاتمی: تفاوت بین امام و طالبان این است که امام می گوید «جمهوری اسلامی» جای نظام شاهنشاهی باشد اما... موردی از وبا در ایلام گزارش نشده است یک شهر خوزستان در وضعیت آبی کرونایی/ ۷ شهر نارنجی شدند بارش برف نیم متری در محور اسالم به خلخال / فیلم حوادث جاده‌ای در کرمانشاه چهار فوتی و ۲۰ مصدوم برجای گذاشت پادشاه جدید دوربین در دگزومارک، یک گوشی چینی است اخبار مهم استقلال/ پاسخ سازمان لیگ به سرپرست استقلال مستر بلیط؛ سفری خاطره انگیز با رزرو هتل رکسان تهران استاندار گیلان پای درد دل آزادگان شیرین ترین فیلم از خانواده شاهرخ استخری + عکس لباس عروس سپیده بزمی پور رد درخواست زلنسکی برای سخنرانی در کنگره آمریکا نسخه ایکس باکس Ghostwire: Tokyo همراه با آپدیت جدید Spider’s Thread منتشر شد مصوبه مهم کمیسیون تلفیق درباره خودرو | جزئیات موافقت با واردات خودروهای سواری کار کرده پرواز سوخو 75 ؛ پیشرفته ترین جت جنگنده روسیه را تماشا کنید (ویدیو) 8 خانم بازیگری که کشف حجاب کردند و رفتند / عکس قبل و بعد از کشف حجاب
 

ارائه خدمات بیمه‌ای به بیش از ۹۷ هزار کشاورز و روستایی لرستان

۴ ماه پیش
ارائه خدمات بیمه‌ای به بیش از ۹۷ هزار کشاورز و روستایی لرستان

خرم‌آباد- مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان از ارائه خدمات بیمه‌ای این صندوق به بیش از ۹۷ هزار کشاورز، روستایی و عشایر استان خبر داد.

<span style="color:#000080"><strong>همسان‌سازی حقوق کشاورزان بازنشسته با تأمین اجتماعی</strong></span>

وی عنوان کرد: این صندوق نزدیک به ۱۵ سال است که در استان لرستان فعالیت دارد.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان با اشاره به ویژگی پرداخت دو برابری دولت در حق بیمه این صندوق، گفت: همچنین امکان انتقال سوابق بیمه‌ای از این صندوق به سایر بیمه‌ها از دیگر ویژگی‌های این صندوق بیمه کشاورزان محسوب می‌شود.

عسگریان با تاکید بر اینکه خدماتی که از سوی این صندوق ارائه می‌شود در قالب سه بخش مستمری پیری، مستمری بازماندگان و مستمری از کار افتادگی است، افزود: افراد در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری، شاغلان فصلی، کارکنان مراکز وابسته به شرکت‌های نظام پزشکی، سازمان مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی، افراد ساکن روستاها، قالیبافان، زنبور داران و مشاغل حوزه صنایع دستی می‌توانند از خدمات این صندوق بهره مند شوند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در لرستان، تصریح کرد: همسان سازی حقوق کشاورزان بازنشسته با تأمین اجتماعی یکی از اقدامات صورت گرفته بوده است.

<span style="color:#000080"><strong>ارائه خدمات بیمه‌ای به بیش از ۹۷ هزار کشاورز و روستایی</strong></span>

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان با بیان اینکه در این راستا حقوق مستمری بگیران ما ۴۳ درصد افزایش یافت، افزود: همچنین سطوح درآمدی ما نیز ۶۷ درصد افزایش پیدا کرد.

عسگریان با اشاره به تعداد بیمه شده‌ها و تمدید بیمه‌ها، بیان داشت: تعداد کل بیمه شده‌های این صندوق تا امروز، ۹۷ هزار و ۷۳۱ نفر بوده است.

وی ادامه داد: این بیمه شده‌ها مربوط به شهرستان‌های <span style="text-align:justify">رومشکان</span>، الیگودرز، بروجرد، خرم آباد، <span style="text-align:justify">دورود</span>، سلسله، <span style="text-align:justify">کوهدشت</span>، <span style="text-align:justify">ازنا</span>، پلدختر، دلفان، <span style="text-align:justify">چگنی</span> و معمولان هستند.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان با بیان اینکه تعداد بیمه شده‌های ما در سال ۱۴۰۰، هشت هزار و ۱۸۲ نفر و در سال ۱۴۰۱، ۱۰ هزار و ۷۲۳ نفر بوده است، تصریح کرد: راه اندازی قرارگاه کرامت یکی از اقدامات صورت گرفته از سوی این صندوق در ابتدای سال ۱۴۰۱ بوده است.

<span style="color:#000080"><strong>۲۵ درصد از جامعه عشایری تحت پوشش صندوق هستند</strong></span>

عسگریان، تصریح کرد: مأموریت این قرار گاه این بود که تا ابتدای سال ۱۴۰۲، تعداد بیمه شده‌های این صندوق به اندازه ۱۴ سال گذشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با همکاری کارگزاران این صندوق و همچنین همکاران ما، ۵۱ درصد از این سهمیه تکلیف شده را محقق کنند، گفت: در این راستا قرار بود که ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر را بیمه کنیم که تا کنون ۱۰ هزار و ۷۲۳ مورد از این عدد تحقق پیدا کرده است.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان با بیان اینکه دو ما دیگر باقی مانده و این عدد افزایش پیدا خواهد کرد، بیان داشت: ۲۵ درصد جامعه عشایری تحت پوشش این صندوق در استان هستند.

برچسب‌ها

<span>شهر خبر</span>

نظر شما

<span>پربازدیدترین ها</span>

<span>شهر خبر</span>

منبع: مهر