خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
جام جهانی 2022| صعود 3 تیم قطعی شد، 2 تیم حذف شدند/ ایران امیدوار به شکست آمریکا بررسی سخت‌ترین کار کی‌روش در بازی با آمریکا/ کربکندی: آمریکایی‌ها جنگ اعصاب را آغاز کرده‌اند شگفتانه دولت برای یارانه بگیران از این ماه | تغییرات جدید در یارانه ۳۰۰ هزار تومانی جام جهانی فونبال| تیم ملی فوتبال ایران مقابل آمریکا سفید می‌پوشد حضور دختر ترامپ در بازی ایران و آمریکا | این یک دیدار ورزشی است یا سیاسی؟ + عکس مراسم فلسطینی ها در قطر برای حمایت از تیم ملی ایران مقابل آمریکا واکنش سازمان ملل به لغو آتش بس طالبان پاکستان روز و تاریخ دقیق کریسمس 1401 - 2023 در تقویم ایران اولین آمار رسمی از تعداد کشته شدگان و شهیدان دو ماه اخیر» / فرمانده هوافضای سپاه: دشمن را از خودی تشخیص ندادیم بهار ۵۷؛ انقلابی‌ها، جام‌جهانی و تیم‌ملی ۵ کرمانی طی هفته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا بستری شدند جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر چگونه بر کسب و کار تاثیر خواهد گذاشت جوش و خروش تماشاگران هنگام پخش تصویر رونالدو از تلویزیون ورزشگاه معترضان باخت تیم بلژیک، خیابان ها را به آتش کشیدند یک جمله به بچه های تیم ملی فوتبال ایران افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها در بازار خودرو پوستر رسمی فدراسیون فوتبال ایران برای بازی با آمریکا + عکس شمسایی با حضور در فارس مطرح کرد: قول قهرمانی مثل رفتن روی مین است/ عاشق ایرانم و شهروندی آمریکا را قبول نکردم افزایش حقوق بازنشستگان از این ماه اجرایی می‌شود شناسایی ۶۱۸ مورد تخلف آزاد فروشی دارو در داروخانه‌های لرستان
 

برجسته سازی گشت ارشاد یک استفاده ابزاری برای بحران زایی توسط دشمنان ملت ایران است

۲ ماه پیش
برجسته سازی گشت ارشاد یک استفاده ابزاری برای بحران زایی توسط دشمنان ملت ایران است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه بازدید از مجروحان نیروی انتظامی در اغتشاشات اخیر، گفت: برجسته سازی گشت ارشاد یک استفاده ابزاری برای بحران زایی توسط دشمنان ملت ایران است.

وی در حاشیه عیادت از مجروحان نیروی انتظامی در اغتشاشات اخیر گفت: در میان مجروحان نیروی انتظامی، افراد درجه دار و سرباز هستند که ضمن داشتن جراحت های سنگین، با روحیه عالی و امیدوار به آینده آماده ادامه خدمت به مردم هستند. این روحیه یادآر روحیه رزمندگان در دوره جنگ است. رزمندگان در روزهای جنگ با روحیه عالی و با وجود مجروحیت، باز در جبهه ها حضور پیدا می کردند، وقتی ترکش در بدنشان بود اصرار داشتند که در جبهه حاضر شوند.وی افزود: ماموران نیروی انتظامی در حوزه ماموریت خودشان سخت ترین کارها را انجام می دهند، متاسفانه ملامت می شوند و سختی می‌بینند به جای اینکه گل به سمتش پرتاب شود، سنگ به سویشان پرتاب می شود، با این حال باز هم احساس می کنند که کاری نکرده اند و باید مجاهدت کنند.عاملی ادامه داد: نسل جوان همواره در میدان حفاظت از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و عزت و شرف مردم بوده اند، امروز هم همین نسل جوان در همه عرصه‌های انقلاب حضور فعال دارند. در این روزها با سنگ، صورت ماموران نیروی انتظامی را مجروح کردند، با ماشین از رویشان رد شدند، اهانت به خانم‌های چادری کردند و ... البته این فضا، فضای غریبی برای انقلاب اسلامی نیست ما همواره در این سال‌ها در فشار دشمنی ها بودیم و همواره زیبایی ها و رشادت های مردم، نیروی انتظامی و بسیج در حمایت از مردم را مشاهده کردیم، این اغتشاشات تاثیر بر اراده ملت و مسیر انقلاب اسلامی نخواهد داشت، وظیفه داریم که از مردم و نسل جوان حمایت کنیم.*نیروی انتظامی حافظ عرض و آبرو و امنیت مردم است*۹۰درصد مصوبات مربوط به حجاب و عفاف از جنس تعلیم و تربیت، شناخت، تامین انگیزه و عاطفه استعاملی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبات عفاف و حجاب تامین سلامت فردی و احتماعی را مدنظر دارد. اگرچه حجاب یک امر اجتماعی است اما اگر رعایت نشود بازتابش در زندگی فردی نیز مخرب است. همانطور که مشاهده می شود 50 درصد خانواده ها در غرب تک سرپرست شدند، 90 درصد زنها و مردها در غرب به هم خیانت می کنند یعنی روابط شخص ثالث دارند، 25 درصد جوانان آمریکا دچار همجنس بازی شده و رشد جمعیت منفی شده است، در این جوامع اگرچه ظواهر مسیر زندگی چشمها را خیره می کند ولی باطنش خراب است. دشمنان ملت ایران، مسیر ناآرام و سردرگمی و آشفتگی را برای جامعه ایران، دنبال می کنند.
وی ادامه داد: حجاب به عنوان یک تکلیف الهی است که برای تامین امنیت و حفاظت از سلامت زن، سلامت مرد و زن هر دو است. وقتی مردها در معرض تن نمایی قرار می گیرند فساد تولید می شود.عاملی بیان کرد: فوت خانم مهسا امینی به عنوان هم وطن ما و هر عزیزی که خطری برایش ایجاد شود چه به صورت طبیعی و غیرطبیعی برای همه مردم نگران کننده است. ما اصل مساوات اجتماعی را مدنظر داریم، امیرالمونین(ع) می‌فرماید آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. ما برای فرزندان خود نمی پسندیم که دچار اذیت و سختی شوند، برای دیگران هم نمی پسندیم، همه اینها به تعبیر رهبر انقلاب فرزندان انقلاب هستند. اما اینکه فردی به صورت طبیعی از دنیا برود چراکه سابقه بیماری دارد، از آن برای تولید پلیس بد ماجراسازی کنند و همه رسانه‌های مخالف ایران عزیز دست به برجسته سازی‌های خبری برای تخریب و تقویت اغتشاش کار کنند، پذیرفته شده نیست.در هر صورت همه ما باید توجه داشته باشیم که پلیس ضعیف ملت ضعیف را در پی دارد. پلیس قدرتمند مردم قدرتمند و امنیت فراگیر را بدنبال می‌آورد. پلیس ضعیف ناامنی ایجاد می کند.
وی اضافه کرد: بدیهی است ما نیاز به آسیب شناسی داریم، اگر کوتاهی وجود دارد، بررسی شود تا وضعیت را اصلاح کنیم. در موضوعات چند وجهی و چند رشته‌ای یک نوع اقدامات همه جانبه لازم است. تک بعدی شدن رفتارهای اجتماعی بازخوردها نامناسب ایجاد می کند.*برجسته سازی گشت ارشاد یک استفاده ابزاری برای بحران زایی توسط دشمنان ملت ایران استوی با تاکید بر اینکه برجسته سازی گشت ارشاد یک استفاده ابزاری برای بحران زایی توسط دشمنان ملت ایران است، گفت: گشت ارشاد، اساسا موضوع شورای عالی انقلاب فرهنگی نبوده است، بحث تامین و تقویت شناخت و تامین امنیت اخلاقی و اجتماعی مورد توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، که در این راستا فراجا وظیفه دارد که امنیت اجتماعی را تامین کند. البته تاکید بر نظارت های هوشمند با استفاده از فناوری‌های نوین مورد توجه بوده است. مواجهه با خطرسازی از جنس زورگویی، توزیع مواد مخدر یا توسعه فساد و کج رفتاری اجتماعی در جامعه یک وظیفه مهم و اساسی برای نیروی انتظامی است که حتما همه خانواده ها و نسل جوان خواستار چنین اقداماتی هستند.در این راستا نظارت هوشمند که منجر به اخطار هوشمند شوند، رویه‌ای است که امروز در همه کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مزایای نوآوری و خلاقیت در حوزه نظارت اجتماعی است. اگر نیروی انتظامی یک روز شهر، نقاط مرزی، جاده ها و ... رها کند، محصول آن هرج و مرج و توسعه سوء استفاده و اقدامات گسترده علیه آرامش مردم خواهد بود. این نظارت با بهره گیری از فناوری‌های نو، یک نظارت به لحظه و فراگیر است.دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: بر اساس احکام دینی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم است. البته با زبان خوب و با شرط اثرگذری. در عین حال "منع از منکر" یک وظیفه برای نظام حکمرانی است. منع از منکر به معنای از بین بردن اقتضائات توسعه منکر و فساد است. منکر دایره بزرگی دارد که حتما بی عدالتی و تبعیض یکی از مهمترین ارکان منکر است. حکومت باید با منابع توسعه بی‌عدالتی و فساد اجتماعی که موجب توسعه فحشاء در جامعه می شود مقابله کند و جلوی خانه‌های فساد و منابع فسادزا در فضای واقعی و فضای مجازی را بگیرد. هوشمند شدن نظارت اجتماعی مانع توسعه بدرفتاری و کج رفتاری فردی و اجتماعی می شود.پایان پیام/

منبع: فارس