خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
جام جهانی 2022| صعود 3 تیم قطعی شد، 2 تیم حذف شدند/ ایران امیدوار به شکست آمریکا شگفتانه دولت برای یارانه بگیران از این ماه | تغییرات جدید در یارانه ۳۰۰ هزار تومانی واکنش سازمان ملل به لغو آتش بس طالبان پاکستان جام جهانی فونبال| تیم ملی فوتبال ایران مقابل آمریکا سفید می‌پوشد بهار ۵۷؛ انقلابی‌ها، جام‌جهانی و تیم‌ملی اولین آمار رسمی از تعداد کشته شدگان و شهیدان دو ماه اخیر» / فرمانده هوافضای سپاه: دشمن را از خودی تشخیص ندادیم ۵ کرمانی طی هفته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا بستری شدند جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر چگونه بر کسب و کار تاثیر خواهد گذاشت حضور دختر ترامپ در بازی ایران و آمریکا | این یک دیدار ورزشی است یا سیاسی؟ + عکس مراسم فلسطینی ها در قطر برای حمایت از تیم ملی ایران مقابل آمریکا معترضان باخت تیم بلژیک، خیابان ها را به آتش کشیدند یک جمله به بچه های تیم ملی فوتبال ایران پوستر رسمی فدراسیون فوتبال ایران برای بازی با آمریکا + عکس تاکید فرمانده کل قوا بر ارتقای توان رزمی و استمرار دریانوردی در آب‌های بین‌الملل بازیکنی که قرار نبود به قطر بیاید منجی شد! روشنی چشم ملت چگونه پیام های حذف شده در آیفون را برگردانیم؟ جوش و خروش تماشاگران هنگام پخش تصویر رونالدو از تلویزیون ورزشگاه سردار تنگسیری : بسیج دریایی نماد اقتدار ملی در عرصه مردمی کردن امنیت دریا/سازماندهی 615 ناوگروه بسیج دریایی مردم پایه عکس | گنج بسیار کمیابی که خیلی اتفاقی پیدا شد
 

ایلان ماسک صدرنشین ثروتمندان شد

۲ ماه پیش
ایلان ماسک صدرنشین ثروتمندان شد

ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس ایکس بار دیگر در صدر فهرست ثروتمندان نشریه فوربز قرار گرفت.

به گزارش مشرق، خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد «ایلان ماسک» میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی «اسپیس ایکس» در صدر فهرست ۴۰۰ ثروتمند آمریکایی قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، ایلان ماسک، میلیاردر فعال در حوزه فناوری روز سه شنبه در میان فهرست ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین آمریکایی‌ها که از سوی مجله آمریکایی فوربز تهیه شده بود، توانست رتبه نخست را کسب کند و با فاصله زیادی از دومین ثروتمند آمریکایی، رتبه اول را از آن خود کرد.

مجله فوربز میزان ثروت خالص ایلان ماسک را بیش از ۲۵۱ میلیارد دلار تخمین زد که این رقم، در فاصله زیادی با نفر دوم این فهرست یعنی «جف بزوس» بنیانگذار آمازون قرار دارد. نشریه فوربز می‌گوید ثروت «جف بزوس» بنیانگذار آمازون و مدیرعامل سابق این شرکت حدودا ۱۵۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

ثروت ایلان ماسک اکنون ۶۰.۵ میلیارد دلار بیشتر از میزانی است که او در ۲۰۲۱ و در زمانی که جهان در حال عبور از همه گیری کرونا بود، دارا بود و حال این میلیاردر آمریکایی، رکورد جدیدی را طبق اعلام نشریه فوربز به ثبت رسانده است.

طبق اعلام نشریه فوربز، عمده ثروت ایلان ماسک حاصل از شرکت خودروسازی تسلا است؛ شرکتی که او یکی از بنیانگذارانش بوده و اداره آن را بر عهده داشته است. ایلان ماسک مالک حدود یک چهارم از این شرکت است و باقی ثروت خالص وی حاصل از شرکت کاوش فضایی «اسپیس ایکس» (SpaceX) است که ارزش آن در سه سال گذشته چهار برابر شده است.

ثروت ایلان ماسک ظرف سال گذشته دو بار به مرز ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده که این مسأله تا حدود زیادی مرهون نوسانات سهام شرکت خودروسازی تسلا بوده است.

گفتنی است جف بزوس، نفر دوم فهرست نشریه فوربز، در حال حاضر، اندکی کمتر از ۱۰ درصد از سهام شرکت آمازون را داراست. همچنین شایان ذکر است، در این فهرست ۴۰۰ نفر از ثروتمنترین آمریکایی ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با دارایی خالص ۳.۲ میلیارد دلار، رتبه ۳۴۳ را از آن خود کرد.

منبع: مشرق-نیوز