خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
سقف قیمت نفت روسیه چه تاثیری بر زندگی مردم عادی دارد؟ نشست دانشجویی معاون رئیسی جنجالی شد / انتقاد رسانه اصولگرا از«بی‌اخلاقی و توهین» به قاضی‌زاده در قم وزیر جدید هم بر درستی پیش‌بینی همتی، مهر تایید زد / وعده طلایی رئیسی، سراب بود خانم ها حتما بخوانید | نکته طلایی در در رابطه جنسی که باید بدانید تست بینایی؛ کدام مرد سبیل ندارد؟! ۱۵ ثانیه برای پیدا کردنش فرصت دارید شایعه درگذشت یک بازیگر معروف | رضا رویگری درگذشت؟ تمرینات آماده سازی بازیکنان آرسنال آمریکا تحریم‌های جدیدی در ارتباط با ایران وضع کرد بغض جواد خیابانی روی آنتن زنده ترکید!+ عکس هزینه تعمیر ال ای دی تلویزیون ال جی چقدر است؟ رضا رویگری زنده است و سرحال توییت مقام اروپایی درباره اعدام محسن شکاری ثبت 7هزار و 700 مورد ازدواج در لرستان سینه زنی مازیار لرستانی در مراسم عزاداری حسینی | مازیار لرستانی با ریش و سبیل در هیئت مردانه +ویدئو بازیکن پرسپولیس بی‌جا کرده برای یحیی ناز کند دادگاه عالی بلژیک معاهده مبادله زندانی با ایران را معلق کرد با راهکار با چربی صورت خداحافظی کنید ماجرای شلوغی شب گذشته میدان آزادی/ دروغ ضدانقلاب بار دیگر رو شد رضا رویگری درگذشت مردی که موشک به فضا فرستاد از پس توییتر هم بر می‌آید؟
 

هلند از نتیجه انتخابات ایتالیا ابراز نگرانی کرد

۲ ماه پیش
هلند از نتیجه انتخابات ایتالیا ابراز نگرانی کرد

نخست‌وزیر هلند با ابراز نگرانی از گفته‌ها و اقدامات ائتلاف راست افراطی که در انتخابات ایتالیا پیروز شد، گفت این مسائل مربوط به روسیه، موضوعات اقتصادی و مالی می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که مقامات بیشتر کشورهای اروپایی به «جورجیا ملونی» رهبر ائتلاف راست‌افراطی در ایتالیا به‌دلیل پیروزی در انتخابات سراسری تبریک گفتند، هلند اما از نتیجه انتخابات ابراز نگرانی کرد.

«مارک روته» نخست‌وزیر هلند شامگاه دوشنبه گفت پیروزی ائتلاف «برادران ایتالیا» به رهبری ملونی، مایه نگرانی درباره تحولات داخلی این کشور است.

حزب ملونی در کنار حزب «لیگا» به رهبری «متیو سالوینی» معاون نخست‌وزیر سابق ایتالیا و حزب «فورزا» متعلق به «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور در مجموع موفق به کسب  ۴۳.۶۴ درصد از آرا شدند و می‌توانند دولت ائتلافی تشکیل دهند.

از جمعیت حدود ۵۹ میلیون نفری ایتالیا حدود ۵۱ درصد از رای دهندگان واجد شرایط، خانم هستند. برای اولین بار در تاریخ ایتالیا، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در انتخابات مجلس اعلی (سنا) شرکت کنند. تا قبل از آن این افراد می‌توانستند در انتخابات مجلس سفلا شرکت کنند.

مردم ایتالیا با شرکت در این انتخابات سراسری ۲۰۰ سناتور عضو مجلس اعلا و ۴۰۰ عضو مجلس سفلای این کشور را انتخاب کردند.

در صورت پیروزی ائتلاف راست افراطی برادران ایتالیا - که طبق نظرسنجی‌های پای صندوق، این امر تقریبا محقق شده - خانم ملونی اولین نخست‌وزیر زن تاریخ ایتالیا خواهد بود.

پایان پیام/خ

منبع: فارس