خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
ادعای تازه رابرت مالی درباره مذاکره با ایران قالیباف: قرار نیست دهان خود را باز کنیم و اسم هر حرف نپخته‌ای را انقلابی‌گری بگذاریم مبلغ یارانه نقدی تیر ماه تغییر کرد | واریز یارانه نقدی طبق دهک بندی جدید بازنشستگان خبر خوب در راه است | نظر مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان افزایش حقوق بازنشستگان | چه‌کسی تصمیم گیرنده نهایی حقوق بازنشستگان است؟ قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ یارانه تیرماه ۱۴۰۱ کی واریز می شود؟ + جزئیات جدید قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ طارمی، تحت تعقیب قرار گرفت! | به دنبال او تا بوشهر رفتند پیش‌بینی بورس برای شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱/ بورس هفته آینده هم سرخ‌پوش است؟ افزایش قیمت 8 خودرو در هفته اول تیر /شاهین رکورد زد+جدول سمیعی: سیستم‌‎های نظارتی روی افشای اطلاعات دقیق باشند/ به بازیکنی گفته‌اند سهم جام جهانی را کامل بردار! دور جدید پیش فروش ایران خودرو آغاز شد | قیمت خودروها بعد از طرح پیش فروش چه تغییری کرد؟ فردین‌پور: ورزشکارانی شانس حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی رادارند که حداقل در سه رقابت نتیجه به ثبت رسانده باشند محمد هاشمی اصل: اگر نظارت مدیران شبکه ها بر روی سریال ها نباشد سنگ روی سنگ بند نمی شود ترامپولین بین المللی پرتغال| عبدالله فینالیست شد/ نبرد ژیمناست ایرانی برای مدال طلا بایدن برگه تقلبش را رو به دوربین گرفت+ عکس محقق نشدن سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات/ مرز باز شد، بلیت پرواز عراق گران‌تر! تصادف ماشین یک زن چینی با عابر پیاده + فیلم ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 24 ژوئن 2022
 

پاسکاری مخالفین برجام/ همکاری سناتور جمهوریخواه آمریکایی با العربیه در خبرسازی

یک ماه پیش
پاسکاری مخالفین برجام/ همکاری سناتور جمهوریخواه آمریکایی با العربیه در خبرسازی

تهران- ایرنا- شبکه خبری العربیه عربستان در خبری که به نقل از لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه و ضدایرانی آمریکا منتشر کرد، مدعی شد که توافق هسته‌ای به پایان رسیده است.

در همین حال خبرنگار ایرنا از منابع مطلع ایرانی و غیرایرانی درگیر در مذاکرات در این خصوص کسب اطلاع کرد که همگی به اتفاق این خبر را رد و تکذیب کردند.

یک منبع مطلع ایرانی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: گفت وگوها برای رسیدن به توافق همچنان در جریان هست و هرگونه قضاوت زودهنگام یا خام بوده یا مغرضانه و نشان دهنده امیال درونی برخی از اظهار نظر کنندگان است.

وی افزود: رسیدن به توافق نیازمند اتخاذ رویکرد واقع بینانه و تصمیم سیاسی در واشنگتن است. اما آنچه مسلم است این که مذاکرات همچنان در جریان است و ایراد و انتشار چنین اظهاراتی توسط دشمنان توافق و گفت وگوها، چندان جای تعجب ندارد.

به گزارش ایرنا، لیندسی گراهام از جمله سناتورهای تندروی آمریکایی و از افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکاست که هیچ وقت مخالفت خود با ایران و برنامه هسته ای آن را مخفی نکرده است. او در موارد متعددی اظهار نظرهای شاذ و یا از مواضع خود چرخش‌های ناگهانی داشته است.

موضوع تبدیل یکباره دشمنی او با ترامپ به دوستی نزدیک، همواره سوژه رسانه‌های آمریکایی بوده است.

از طرفی، رسانه سعودی العربیه نیز با دستور کار مشابهی گفت وگوهای هسته‌ای را دنبال می‌کند. ضمن اینکه در گذشته این رسانه سابقه قلب و تحریف واقعیت در مطالب خود را داشته است.

همچنین العربیه این خبر را پس از آن منتشر کرد که وزیر خارجه ایران در اجلاس داووس به تشریح آخرین شرایط و وضعیت مذاکرات پرداخت و اظهارات او مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت. به نظر می‌رسد چنین شایعه و فضاسازی‌هایی با دستور کاری مشخص و با هدف به حاشیه راندن واقعیت‌ها است.

منبع: ایرنا