خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
یارانه تیرماه ۱۴۰۱ کی واریز می شود؟ + جزئیات جدید ادعای تازه رابرت مالی درباره مذاکره با ایران قالیباف: قرار نیست دهان خود را باز کنیم و اسم هر حرف نپخته‌ای را انقلابی‌گری بگذاریم پرسپولیسی شدن عزت اللهی مشروط شد افزایش حقوق بازنشستگان | چه‌کسی تصمیم گیرنده نهایی حقوق بازنشستگان است؟ پیشنهاد استقلال را قبول می‌کنم / بقال سر کوچه هم پرسپولیس را قهرمان می‌کند بازنشستگان خبر خوب در راه است | نظر مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان ویدیو هولناک از آتش سوزی جایگاه سوخت در شیراز به خاطر خودرو تیبا / فیلم کارگردان مشهور سینما به اتهام تجاوز حبس شد اندیشکده آمریکایی: ائتلاف اقتصادی جدید تهران-مسکو شکل گرفته است نگاهی به برنامه خندوانه در فصل هشتم/ وقتی زندگی مولف به قیمت مرگ اثر می‌انجامد تاثیر دارچین در بیماری‌‌‌های قلبی-عروقی داورزنی: با لابی نمی‌شود بودجه گرفت/ کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟ خروج مذاکرات از بن بست/ جوزف بورل:هدف سفر من به تهران جلوگیری از شکست برجام است سردار کوثری: جابجایی در ریاست اطلاعات سپاه ، ربطی به ترورهای اخیر ندارد ماجراجویی پرخطر و آویزان شدن جوان گردشگر بر روی پل معلق آبیدر +ویدئو، عکس بازنشستگان خوشحال باشند | خبر قطعی افزایش حقوق بازنشستگان آقای گل لیگ برتر راهی پرسپولیس می‌شود؟ قیمت جدید خودرو در اولین روز تابستان ۱۴۰۱ آخرین آمار کرونا در کشورهای مختلف تا یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ / عکس
 

کرزی خطاب به طالبان : مدارس دخترانه را فورا بازگشایی کنید

یک ماه پیش
کرزی خطاب به طالبان  : مدارس دخترانه را فورا بازگشایی کنید

تهران - ایرنا- حامد کرزی،  رئیس ‌جمهوری پیشین افغانستان با بیان این که طالبان هرچه سریع تر مدارس دخترانه را باز گشایی کنند، گفت : «محروم کردن دختران از رفتن به مدرسه خلاف قانون اسلام است.»

به گزارش ایرنا، کرزی در مصاحبه ویدیویی باشبکه خبری سی‌ان‌ن(CNN) بستن مدارس دخترانه در این کشور از سوی گروه طالبان را محکوم کرده است.

وی در این مصاحبه که واکنش سران طالبان را برانگیخت، همچنین تاکید کرد که «محروم کردن دختران از رفتن به مدرسه خلاف قانون اسلام است.»

رئیس جمهوری پیشین افغانستان در پاسخ به یکی از پرسش‌های کریستین امانپور دخترانه گفت: «همه مردم کشور ممنوعیت دختران از رفتن به مدرسه را به شدت محکوم کردند.»

کرزی در ادامه افزود: «این تصمیم هیچ ارتباطی با اسلام ندارد. در دین اسلام هم زنان و هم مردان به صورت کاملا روشنبه فراه گرفتن علم و دانش فراخوانده شده‌اند.»

رئیس جمهوری پیشین افغانستان در مصاحبه ویدیوییکه روز شنبه ۲۱ مه/۳۱اردیبهشت‌ماه، در صفحه رسمی توییتر و فیسبوک حامد کرزی منتشر شد، آمده است: «در مورد موضوعبسته ماندنمدارس دخترانه در افغانستان نمی توان سازش کرد و کوتاه آمد.»

منبع: ایرنا