خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
ادعای تازه رابرت مالی درباره مذاکره با ایران مبلغ یارانه نقدی تیر ماه تغییر کرد | واریز یارانه نقدی طبق دهک بندی جدید قالیباف: قرار نیست دهان خود را باز کنیم و اسم هر حرف نپخته‌ای را انقلابی‌گری بگذاریم بازنشستگان خبر خوب در راه است | نظر مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان افزایش حقوق بازنشستگان | چه‌کسی تصمیم گیرنده نهایی حقوق بازنشستگان است؟ قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ یارانه تیرماه ۱۴۰۱ کی واریز می شود؟ + جزئیات جدید قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ طارمی، تحت تعقیب قرار گرفت! | به دنبال او تا بوشهر رفتند پیش‌بینی بورس برای شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱/ بورس هفته آینده هم سرخ‌پوش است؟ سمیعی: سیستم‌‎های نظارتی روی افشای اطلاعات دقیق باشند/ به بازیکنی گفته‌اند سهم جام جهانی را کامل بردار! افزایش قیمت 8 خودرو در هفته اول تیر /شاهین رکورد زد+جدول دور جدید پیش فروش ایران خودرو آغاز شد | قیمت خودروها بعد از طرح پیش فروش چه تغییری کرد؟ فردین‌پور: ورزشکارانی شانس حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی رادارند که حداقل در سه رقابت نتیجه به ثبت رسانده باشند ترامپولین بین المللی پرتغال| عبدالله فینالیست شد/ نبرد ژیمناست ایرانی برای مدال طلا محمد هاشمی اصل: اگر نظارت مدیران شبکه ها بر روی سریال ها نباشد سنگ روی سنگ بند نمی شود بایدن برگه تقلبش را رو به دوربین گرفت+ عکس محقق نشدن سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات/ مرز باز شد، بلیت پرواز عراق گران‌تر! ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 24 ژوئن 2022 تصادف ماشین یک زن چینی با عابر پیاده + فیلم
 

جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با تعدادی از هنرمندان در روز پنجشنبه

یک ماه پیش
جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با تعدادی از هنرمندان در روز پنجشنبه

به دعوت کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی جمعی از کارگردانان تئاتر اعم از ایرج راد، حسین پارسایی، حسین مسافرآستانه، حمدرضا نعیمی، کوروش زارعی و ... در جهت هم فکری و تبادل نظر، همفکری و همراهی در راستای مدیریت تئاتر کنار هم نشستند.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، این روزها تئاتر کشور وضعیت پیچیده‌ای را تجربه می‌کند، چند ماهی است مدیرکل جدید تئاتر شروع به کار کرده اما هر روز اخبار متفاوتی از این عرصه به گوش می‌رسد. اجرای نمایش‌های بدون مجوز، تاخیر برای اعلام دبیر جشنواره تئاتر فجر، اجرای تئاتر‌های ناهنجار و مسئله‌دار و ... تنها گوشه کوچکی از اخباری است که شنیده می‌شود.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد هنر تئاتر کشور این روزها گوی سبقت را از دیگر رشته‌های هنری ربوده و خود به تنهایی در صدر تولیدات متنوع است. حضور بازیگران شناخته شده در برخی از آثار( از پژمان جمشیدی گرفته تا ریما رامین‌فر و حسن معجونی و...) حضور نوید محمد‌زاده به عنوان تهیه کنند در ۶ اثر نمایشی، تهیه‌کنندگی سعید روستایی و ...نشان می‌دهد این عرصه در دوران پساکرونا وضعیت تازه‌ای را سپری می‌کند. هر شب ده‌ها اثر مهم روی صحنه می‌رود و صدها نفر از هر نمایش دیدن می‌کند.

اینکه آیا کاظم نظری می‌تواند میدان تئاتر کشور را مدیریت کند و یا منتقدان عرصه را بر او تنگ می‌کنند موضوعی است که در طول ماه‌های پیش رو روشن خواهد شد. اما آنچه آشکار است این است که عرصه تئاتر امروزه در دوران پساکرونا وضعیتی را تجربه می‌کند که طی دهه اخیر کمتر شاهد آن بوده‌ایم و به شدت نیاز به کار کارشناسی و نگاه تخصصی دارد. نگاهی که تمام ابعاد اقلیم تئاتر کشور را بشناسد و برای موضوعات مختلفش راه حل داشته باشد.

اینکه در حال حاضر آیا عرصه تئاتر کشور رها شده و وضعیت بلبشو و آشفته‌ای بر این میدان حاکم است؟ یا به واسطه خلق آثار متنوع در این روزها، مدیریت جدید توانسته است روحی تازه بر جسم بی‌جان تئاتر بدمد و تحولی نو ایجاد کند؟ دو پرسش مهمی است که پاسخ آن هرچه باشد می‌تواند تاثیر مستقیم بر سرنوشت مدیریت کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی داشته باشد.

بر اساس نکاتی که در مقدمه ذکر شد امروز ۲۹ اردیبهشت ماه مدیرکل ‌هنرهای نمایشی جلسه‌ای را با کارگردانان و هنرمندان به‌نام برگزار کرد.

به دعوت کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی جمعی از کارگردانان تئاتر اعم از ایرج راد، حسین پارسایی، حسین مسافرآستانه، حمدرضا نعیمی، کوروش زارعی و ... در جهت هم فکری و تبادل نظر، همفکری و همراهی در راستای مدیریت تئاتر کنار هم نشستند.
بعد از انتصاب مدیرکل جدید جمع کثیری از هنرمندان معتقدند شرایط تئاتر کشور وخیم است، شاید از همین رو است که این جلسه در راستای تقویت اوضاع فعلی برگزار شده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس