خبرنامه موضوعات خبری آخرین اخبار
یارانه تیرماه ۱۴۰۱ کی واریز می شود؟ + جزئیات جدید قالیباف: قرار نیست دهان خود را باز کنیم و اسم هر حرف نپخته‌ای را انقلابی‌گری بگذاریم ادعای تازه رابرت مالی درباره مذاکره با ایران پرسپولیسی شدن عزت اللهی مشروط شد افزایش حقوق بازنشستگان | چه‌کسی تصمیم گیرنده نهایی حقوق بازنشستگان است؟ بازنشستگان خبر خوب در راه است | نظر مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان ویدیو هولناک از آتش سوزی جایگاه سوخت در شیراز به خاطر خودرو تیبا / فیلم کارگردان مشهور سینما به اتهام تجاوز حبس شد اندیشکده آمریکایی: ائتلاف اقتصادی جدید تهران-مسکو شکل گرفته است نگاهی به برنامه خندوانه در فصل هشتم/ وقتی زندگی مولف به قیمت مرگ اثر می‌انجامد تاثیر دارچین در بیماری‌‌‌های قلبی-عروقی داورزنی: با لابی نمی‌شود بودجه گرفت/ کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟ خروج مذاکرات از بن بست/ جوزف بورل:هدف سفر من به تهران جلوگیری از شکست برجام است سردار کوثری: جابجایی در ریاست اطلاعات سپاه ، ربطی به ترورهای اخیر ندارد ماجراجویی پرخطر و آویزان شدن جوان گردشگر بر روی پل معلق آبیدر +ویدئو، عکس آقای گل لیگ برتر راهی پرسپولیس می‌شود؟ قیمت جدید خودرو در اولین روز تابستان ۱۴۰۱ پیشنهاد استقلال را قبول می‌کنم / بقال سر کوچه هم پرسپولیس را قهرمان می‌کند بازنشستگان خوشحال باشند | خبر قطعی افزایش حقوق بازنشستگان آخرین آمار کرونا در کشورهای مختلف تا یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ / عکس
 

دولت برای فرزندآوری جوانان یارانه اختصاص دهد/ پیری جمعیت عوارض خطرناکی برای آینده کشور دارد

یک ماه پیش
دولت برای فرزندآوری جوانان یارانه اختصاص دهد/ پیری جمعیت عوارض خطرناکی برای آینده کشور دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه جندی‌شاپور دزفول گفت: در جامعه ما یارانه‌های پنهان زیادی وجود دارد که در حال پرداخت هستند و با توجه به دغدغه جوانان ما جهت فراهم کردن رفاه و شرایط مناسب برای زندگی فرزند خود، شایسته‌ است که دولت یارانه‌ای نیز پیرامون این‌ موضوع در نظر بگیرد.

محمدرضا عصاری رییس دانشگاه جندی‌شاپور دزفول و عضو هیئت‌علمی این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دزفول اظهار کرد: یکی از مواردی که مسوولین کشور قدری با تأخیر و پس از تذکر مقام معظم رهبری متوجه آن شدند بحث پیری جمعیت و عوارض ناشی از آن در آینده است.

وی افزود: این بحث در شرایط خاصی مطرح‌شده و گاهی از نگاه‌های غیرکارشناسی با نوعی مقاومت درونی مواجه می‌شود که این مقاومت از روی عدم آگاهی و ندانستن نتایج موضوع در آینده است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه جندی‌شاپور دزفول گفت: یکی از نکاتی که مسوولین اجرایی کشور باید روی آن کار کنند بحث معاش است. این‌موضوع که یک مورد مقطعی است نباید اثری بلندمدت در برنامه‌ریزی‌های زیربنایی بگذارد.

وی با بیان اینکه پیری جمعیت عوارض خطرناکی برای آینده کشور دارد، ادامه داد: لازم نیست بحث فرزند آوری به گروه سنی خاصی اختصاص داده شود و باید تمام لایه‌های جامعه به‌صورت متوازن همفکر و همراه این برنامه باشند.

محمدرضا عصاری تصریح کرد: در سمتی دیگر از موضوع مباحث ناباروری قرار دارند که مسوولین امر باید توجه داشته باشند هزینه‌های این مشکل نباید فقط بر دوش خانواده‌ها قرار گیرد و ضروری است حمایت‌های لازم صورت گیرد.

مسوولین برای اجرای برنامه‌های ترسیم شده اقدام کنند

وی بیان کرد: با توجه به مشخص شدن مسیر اصلی توسط مقام معظم رهبری، مسوولین وظیفه برطرف کردن موانع و اجرای برنامه‌های ترسیم‌شده را دارند چراکه آینده کشور در گرو این مسئله است.

عصاری اذعان کرد: در جامعه ما یارانه‌های پنهان زیادی وجود دارد که در حال پرداخت هستند و با توجه به دغدغه جوانان ما جهت فراهم کردن رفاه و شرایط مناسب برای زندگی فرزند خود، شایسته‌است که دولت یارانه‌ای نیز در راستای این‌موضوع در نظر بگیرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه جندی‌شاپور دزفول گفت: قطعا وضعیت فعلی معاش و اقتصاد برای همیشه نیست و در مقاطع مختلف حل خواهند شد پس شایسته نیست فرصت‌ها را به دلیل شرایط مقطعی از دست بدهیم.

وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود برای ترمیم این مشکلات به گونه‌ای که فشاری به جوانان وارد نشود دولت و مجلس نسبت‌ به اصلاح برخی از امور اقدامات لازم را انجام دهند چراکه نمی‌شود از مردم خواست توجه به آینده داشته باشند اما مسوولین آن‌ها توجهی به شرایط فعلی مردم نداشته باشند.

انتهای پیام/ر

منبع: فارس