ورزشکاران طلایی جودو پارالمپیک تخلف کرده‌اند؟

یک ماه پیش
ورزشکاران طلایی جودو پارالمپیک تخلف کرده‌اند؟

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد حاشیه‌های به وجود آمده برای جودو نابینایان در توکیو توضیح داد.

تابع ادامه داد: در توکیو با ۶۲ ورزشکار، در رنگ مدال بهترین عملکرد را داشتیم. اگر با ۱۲۰ نفر هم اعزام می ‌شدیم، همین تعداد مدال را می‌گرفتیم. تمام رکوردها در کمیته فنی بررسی می شود و با استناد به مسابقات گذشته و رکوردهای حریفان، ورزشکار اولویت بندی می شوند.

وی در مورد تغییرات در کادر فنی تیم‌های ملی اظهار داشت: بررسی های فنی توسط فدراسیون‌ها انجام می‌شود و نظر آنهاست که تغییری صورت پذیرد یا خیر. ما هم در کمیته پارالمپیک آیین نامه‌ای داریم که براساس آن بررسی می‌کنیم و نظر می‌دهیم. اگر مربیان شرایط آیین نامه را داشته باشند، مشغول به کار می شوند.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد اینکه برخی رشته‌ها تجهیزات محور هستند، گفت: کمک هایمان را به فدراسیون ها انجام دادیم که نمونه آن دادن ویلچر به بسکتبال و کمان به رشته تیروکمان بود. یک تیم بسکتبال با ویلچر که ۱۲ ورزشکار دارد، هر ویلچر حدود ۱۰۰ میلیون هزینه دارد. قاعدتا یک ورزشکار حرفه ای خودش باید تجهیزات داشته و همه نگاهش به فدراسیون نباشد. مثل این است که در تیم فوتبال به ورزشکار کفش بدهند که اینطور نیست. هر ویلچر براساس‌ سایز ورزشکار ساخته می‌شود و مانند همان کفش فوتبال برای فوتبالیست است. نمی توانیم در هر دوره به یک ورزشکار بدهیم چون عملا به کارش نمی‌آید.

تابع در مورد استخدام ورزشکاران و اصلاح آیین نامه به کجا رسید، عنوان کرد: با دستوری که مقام معظم رهبری دادند، دستورالعملی را برای وزارت ورزش فرستادیم و نیاز به طی شدن مراحل دارد و وزیر ورزش نیز پیگیر آن است. تمام مدارک را هم جمع آوری کرده‌ایم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد اینکه گفته می‌شود برای جودو نابینایان گزارشی به کمیته بین المللی پارالمپیک ارسال شده که تخلفی در کلاس بندی آنها صورت گرفته است، عنوان کرد: یک ورزشکار جودو یا تکواندو براساس رنکینگ می تواند سهمیه بگیرد و برای آن هم باید از قبل حداقل ۵ مسابقه بدهد. چطور در این مدت چیزی نبوده است؟ ورزشکار نابینا و کم بینا هم درصدشان با هم فرق دارد و کلاس بندی توسط خارجی‌ها صورت می‌گیرد، نه ما. در مورد اینکه گفته شده از ما هم سوال پرسیده شده، درست نیست و هیچ نامه‌ای نیامده است. مجوز را خود کمیته بین المللی صادر کرده و اگر نامه ای بزند، به طبع خودشان زیر سؤال می‌روند.
انتهای پیام/

منبع: فارس